شفلرا آمیت + گلدان سرامیک

Schefflera Amate

شناسه محصول : 333

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
450,000 تومان
فقط {{model.stock}} عدد در انبار موجود است
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...


نور
فضای روشن بدون تابش مستقیم
آبیاری
بعد از خشک شدن سطح خاک
رطوبت
%50 همراه با غبارپاشی هفتگی
دما
15 الی 30 درجه سانتیگراد

ارتفاع گیاه از سطح خاک105 سانتیمتر
ارتفاع گیاه از سطح زمین130 سانتیمتر

گیاه شفلرا آمیت دارای برگ های پنجه ای و نسبتا بزرگ می باشد که هر برگ از پنج برگچه مستطیلی _تخم مرغی شکل تشکیل شده است بر خلاف گونه نرمال شفلرا که در آن برگ ها از 6 الی 9 برگچه کوچک تخم مرغی تشکیل شده است.
رنگ برگ های این گیاه سبز روشن بوده و از برگ هایی براق، چرمی و ضخیم برخوردار است و برگچه ها در انتها به یک دمبرگ ختم و به وسیله همین دمبرگ به تنه گیاه متصل می شوند. معمولا این گیاه تک شاخه بوده و خیلی کم می توان در آن شاخه فرعی مشاهده کرد.
این گونه دارای رشد آهسته می باشد و میتواند در منزل تا 2 متر ارتفاع پیدا کند(در محیط طبیعی رشد تا 5 متر نیز میتواند رشد کند) همچنین گسترش جانبی این گیاه 70 تا 100 سانتی متر خواهد بود.

نحوه نگهداری از گیاه آپارتمانی شفلرا آمیت

گیاه شفلرا جز گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع می باشد که می توان آن را در منازل و ادارات به راحتی نگهداری کرد، اما گیاه شفلرا آمیت به دلیل پهن بودن برگ ها و سطح تماس بالا برگ نیازمندی رطوبتی بیشتری نسبت به گونه معمولی شفلرا دارد و برای جلوگیری از سوختگی برگچه ها باید میزان رطوبت و تهویه مناسبی در محیط نگهداری وجود داشته باشد.
نگهداری از گیاه شفلر آمیت در خانه می تواند یک گزینه عالی جهت تصیفه هوای منزل، جذب CO2 و افزایش میزان رطوبت هوا و تولید اکسیژن باشد.
نور و آبیاری، دو بخش مهم در نگهدار
ی این گیاه محسوب میشود که برای حفظ نشاط و شادابی این گل بایستی به دقت مورد توجه قرار گیرند. در ادامه به نکات مهمی که در کاشت و نگهداری از این گل باید رعایت شوند اشاره خواهیم کرد.

نور مورد نیاز گیاه شفلرا آمیت

این گیاه می تواند در مناطق با نور متوسط تا نور زیاد نگهداری شود. مناسب ترین نور برای نگهداری این گیاه، نور فیلتر شده از پرده برای پنجره های جنوبی می باشد اما این بدین معنا نیست که در سایر پنجره های نور گیر امکان نگهداری از این گیاه وجود ندارد، زیرا همانطور که گفته شد این گیاه را میتوان در شدت نوری متوسط تا زیاد نگهداری کرد، هرچقدر میزان نور دریافتی توسط برگچه های این گونه بیشتر باشد گیاه سبز تر و شاداب تری خواهید داشت و در صورت کمبود نور، برگ ها رنگ پریده و بسیار نازک خواهند شد همچنین فاصله بین بندهای ساقه به شدت افزایش پیدا میکند که این نشانه کمبود نور گیاه بوده و باید آن را به موقعیت پر نور تر انتقال دهید. همچنین میتوانید از لامپ های رشد گیاه فول اسپکتروم برای تامین نور این گیاه استفاده کنید، در این حالت اثرات نامطلوب تنش جابجایی نیز به گیاه اعمال نخواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط