در نظر گرفتن و استفاده از درختان کهنسال در طراحی و اجرای فضای سبز، می‌تواند بدور از اینکه مستلزم گذشت سالهای زیادی برای رشد آنها باشد، به فضای سبز شما اصالت ببخشد و جدا از اینکه زمان زیادی صرف کنید تا از دیدن درختان بزرگ محوطه خود لذت ببرید با کاشت درختان تنومند، این امر هیجان انگیز قابل اجرا و در دسترس شما خواهد بود.

در مواردی نیز درختان تنومند ایجاد مزاحمت در روند پیشرفت پروژه‌های ساختمانی و سازه‌های مختلف شهری یا شخصی دارند و یا درختانی که در حین عملیات اجرایی خشک شده و سبب می‌شوند در خصوص جا‌به‌جایی یا جایگزینی درخت، بهترین و ایمن‌ترین تدبیر ممکن اتخاذ شود.

در این گونه موارد، جابه‌جایی اصولی درخت روشی مناسب برای حفظ درختِ چندین ساله و جلوگیری از قطع و نابودی درختی کهنسال می‌باشد.

با اینکه ضمن رعایت تمامی موارد فنی و اجرایی هنگام جابه‌جایی باز هم نمی‌توان ضمانت کاملی برای ماندگاری درخت بعد از جابجایی و کاشت قائل شد ولی در این رابطه مهارت اجرایی و رعایت اصول علمی، بررسی وضعیت خاک، سنجش میزان سلامتی درخت، فصل انتقال، ابزار و ماشین آلات مناسب و... نقش بزرگی در موفقیت انتقال و بقای درخت بعد از جابجایی خواهد داشت.

جهت بازدید و مشاوره رایگان در خصوص تهیه و کاشت درخت،  همچنین بررسی مسائل مربوط به اخذ پایان کار و کمسیون ماده ۷ فضای سبز با ما در تماس باشید.